Haber

Osmancık’tan “yüzyılın felaketi” bölgesine 32 tırlık yardım

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen; Akdeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde 10 ili etkileyen deprem bölgesine Çorum’un Osmancık ilçesinden 32 tır yardım malzemesi ve 1 aşevi gönderildiği bildirildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Eskiadam, Kapalı Pazar Alanı’ndaki yardım noktasında kamu çalışanları ve gönüllüler tarafından ayrıştırılarak paketlenen yardımların tırlara yüklenerek deprem bölgesine gönderildiğini söyledi.

Temel ihtiyaç malzemeleri yüklü 7 tır Kahramanmaraş’a, 4 tır Hatay’a, 2 tır Adıyaman’a, 2 tır Adana’ya, 1 tır Osmaniye’ye gönderildiğini belirten Eskiadam, Osmaniye ve Hatay’daki tarla fırınlarına da 3 tır un ilave etti. . teslim edildiğini söyledi.

İlçedeki iki kereste fabrikasının deprem bölgesine 13 tır mazot yardımı yaptığını belirten Eskiadam, Türk Kızılayı Osmancık Şubesi’nin 3 bin modül kışlık giysi gönderdiğini bildirdi.

Gönüllülerin arama kurtarma çalışmalarının yanı sıra sosyal destek faaliyetlerine katılmak için deprem bölgesine de gittiklerini vurgulayan Eskiadam, “Depremin yaralarını sarmaya çalışan sosyal destek ekiplerine ilçeden 26 öğretmen, 1 doktor ve 61 gönüllü katıldı. Ayrıca Osmancık Belediyespor Kulübü Kahramanmaraş’ta günde 3 saat 3 yemek veriyor.Bin kişiye sıcak yemek dağıtmak için aşevi kurdu.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu