Haber

Kızılay’ın Maraş’taki ilk yardım merkezinin kapısı kilitliydi.

Kızılay, geçen yıl Şubat ayında Maraş’ta açtığı ilk yardım eğitim merkezini depremden yaklaşık bir ay önce 2 Ocak 2023’te kapatmıştı. Tüzüğünde kurumun öncelikli görevleri arasında ilk yardım eğitim hizmetlerinin yürütülmesi yer almaktadır.

Kızılay’ın görevleri Yönetmelikte şu şekilde yer almaktadır: “İlk yardım eğitim hizmetlerini yürütmek, ilk yardım eğiticileri yetiştirmek, ilk yardım eğitim hizmetleri vermek, bir meslek olan ilk yardım alanında bilgi yaymak. Kızılay’ın uluslararası ve ulusal misyonlarının barış zamanında, standardizasyonu sağlayarak ve toplumun savunmasızlığını en aza indirerek, üçüncü şahıslara eğitimler vermek, her türlü araç ve gereç sağlamak, yatılı bakım ve hasta bakımı kursları açmak. bu faaliyetleri yürütmek üzere ilgili birimleri kurmak ve geliştirmek.

Cumhuriyet’ten Bora Erdin’in haberine göre, Kanunla Kızılay’a verilen bu görev doğrultusunda 2005 yılında Sağlık Bakanlığı’ndan ilk yardım eğitim merkezi uygunluk belgesi alan Kızılay, farklı illerde ilk yardım eğitim merkezleri açıyor. 16 Şubat 2022 tarihinde Kızılay, Maraş’ta bulunan Türk Kızılayı İlkyardım Eğitim Merkezi İktisadi İşletmesini 2 Ocak 2023 tarihinde tamamen kapatmıştır. deprem. (KAYNAK)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu