Yaşam

Elon Musk’ın Beyin Çipi Yerleştirme Projesi Onay Almadı

Elon Musk’ın Neuralink ile birlikte lansmanını yapmayı planladığı beyin-makine arayüzü büyük problemler içerisine sıkışmış durumda. Reuters tarafından paylaşılan bilgilere göre ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) , Neuralink’in insan testlerine kırmızı ışık yaktı. Ayrıca uzun zaman önce.

Habere göre FDA, Neuralink’in geçtiğimiz yıl yaptığı insan testi uygulamalarını onaylamamıştı. O sırada halka açık bir şekilde paylaşılmayan ret ile birlikte FDA, Neuralink’e o sırada neden insan testleriyle ilgilendiğini de sundu.

FDA, Neuralink’in cihazını güvenilir bulmadı:

Reuters’in doğrudan Neuralink çalışanlarından edindiği bilgilere göre FDA, en gelişmiş çipin lityum piliyle ilgileniyor. güvenlik kaygılarına vardı. Ayrıca implantın çok küçük tellerinin beynin diğer bölgelerine hareket etmesi, ısınma, enfeksiyon, cihazın beyin dokusuna zararsız bir şekilde çıkarılıp çıkarılamayacağı konusunda endişeler vardı.

Peki, bir yıl sonra Neuralink ne olacak?

Reddedilmesinden bir yıl sonra, Neuralink hala FDA’nın endişelerini gidermeye çalışıyor. Üç Neuralink çalışanı, şirketin bu sorunları hızlı bir şekilde çözebileceğine dair şüphelerini dile getiriyor. Öte yandan Elon Musk, 30 Kasım’da tüm dünyaya yaptığı sunumda bu bahar zamanıİnsanlı testler için onay alacaklarını söyledi.

Elon Musk, Neuralink ile ne vaat ediyor?

Neuralink’in geliştirip beyne yerleştireceği çip ile Elon Musk felçli insanlar tekrar yürüyorVe görme engellilerin tekrar görebilmesi için ulaştırma sözü verdi. Neuralink’in beyne nasıl yerleştirildiği ve bu vaatleri nasıl yerine getirdiği de 30 Kasım’da gösterildi:

Bahar döneminde onay almak için zorlayıcı koşullar:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu