Ekonomi

BİST 100’de geçen hafta en çok para girişi ve çıkışı olan hisseler

Investing.com – BİST 100Endekse dahil olan hisse senetleri arasında geçtiğimiz hafta en çok para girişi ve çıkışı olan hisseleri sizler için listeledik.

Haftaya 5.076 puandan başlayan BİST 100 endeksi 4.980 puana gerileyerek haftanın taban seviyesini belirledi. İlerleyen günlerde 5.352 seviyesine yükselen endeks, haftayı %3 artışla 5.212 puandan kapattı. Böylece endeks, haftayı 50 günlük hareketli ortalaması olan 5.193’ün üzerinde kapatmayı başardı.

En çok para girişi olan hisseler

27 Şubat – 3 Mart haftasında BIST 100 endeksinde yer alan hisselerin ortasında en çok para girişi olan hisseler; AKŞA, BRYAT, KMPUR, ISDMR, OYAKÇVe TOASOOlarak listelenmiş.

Aksa ortak yönetime tabi olan ve karbon elyaf üreten DowAksa hakkında hafta başında açıklama yaptı. Yapısal güçlendirme çalışmaları konusunda henüz bir anlaşmaya varılmadığını ancak bu konuda kullanılabilecek kapasite konusunda üst düzey görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

Geçen hafta 2022 mali sonuçlarını açıklayan Borusan Yatırım, 1.229.544.344 TL değerli net kârını açıkladı ve 31 Mart prestijiyle hisse başına 13 TL net temettü dağıtacağını duyurdu.

Tofaş, Stellantis Otomotiv Pazarlama’nın tüm hisselerini satın almak için Stellantis Cluster ile anlaşma imzaladı.

En çok para çıkışı olan hisseler

BİST 100’de geçen hafta ortasından en çok para çıkışı olan 5 hisse. BENİM BUC’UM, ÇİMSA, SEÇ, GİBİ YAPMAKVe KORDLARoldu.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu