Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Tayfun Kahraman’ın Kızı Vera’ya: “Bir Sonraki Bayramınızı Vera Babanız İle Kutlayacaksınız”

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından; Seyahat Parkı davası tutuklularından şehir plancısı Tayfun Kahraman’ın kızı Vera’nın selamlarını yolladığı görüntüyü aktararak, “Bir sonraki bayramı babanla kutlayacaksın Vera. Ama benim babana ihtiyacım var. biraz da, o zaman alınma, tamam mı: ) 23 Nisan kutlu olsun, gözlerinden öpüyorum”.

Gezi Davası kapsamında 25 Nisan 2022’den beri tutuklu bulunan şehir plancısı Tayfun Kahraman’ın eşi Meriç Demir Kahraman, bugün Twitter hesabından kızı Vera’nın fotoğrafını paylaştı. Demir Kahraman, görselin üzerine, “Bizim mutfaktan Kemal Amca’nın mutfağına çok selamlar var. Bugün 23 Nisan, Vera’nın” notunu düştü. Görüntüde Kılıçdaroğlu’na selam gönderen Vera, “23 Nisan kutlu olsun Atatürk’ün hediyesi. Kemal Amca’ya sevgiler. Babamı çok özledim.”

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından; Meriç Demir Kahraman’ın paylaşımından alıntı yaparak, “Bir sonraki bayramı baban Vera ile kutlayacaksın. Ama benim de biraz babana ihtiyacım var, o zaman alınma tamam mı: ) 23 Nisan kutlu olsun, gözlerinden öpüyorum” .

NE OLDU?

Gezi Parkı Davası 25 Nisan 2022’de karara bağlandı. Karara göre; Mücella Yapan, Çiğdem Mater, Can Atalay, Tayfun Kahraman, Mine Özerden, Hakan Altınay ve Yiğit Ali Ekmekçi, “Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerinin yerine getirilmesine kısmen veya tamamen engel olmaya teşebbüs” suçundan 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Türk Ceza Kanunu’nun 312. maddesinde yer alan görevler”. Osman Kavala’ya da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu