Yaşam

AŞT’den Yetişkinler İçin Göçmen Kukla Oyununun İlk Gösterimi Yapıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, programına bir yenisini daha ekledi. AŞT’nin Yetişkin Kukla oyunu “Göçmen” prömiyerini yaptı. Evini, umutlarını, geçmişini ve hayallerini tek bir bavula sığdırarak yolda düşenlerin öyküsünü anlatan oyun izleyenlerin beğenisini kazandı.

Türkiye’de kurumsal tiyatrolar arasında kukla tiyatrosu olan tek tiyatro olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “Göçmen” oyununun prömiyerini yaptı. Yıldız Kenter Sahnesi’nde gerçekleşen galaya tiyatroseverler yoğun ilgi gösterdi.

PUPON TASARIMLARI İLGİ GÖRDÜ

İnsanoğlunun yüzyıllardır bazen daha yeterli bir yaşam için bazen de zorlayıcı sebeplerle göç etmesinden yola çıkan oyun, evini, umutlarını, geçmişini ve hayallerini tek bir bavul ve sete sığdıranların öyküsünü anlatıyor. yola çıktı. Her göçün yeni bir umut, yeni bir sevinç ve bazen de yeni bir hayal kırıklığı olduğunu anlatan oyun, kukla tasarımlarıyla da dikkat çekti.

“GÖÇMEN” BİR İLK

Oyun hakkında bilgi veren Göçmen Kukla Oyunu Yazarı ve Yönetmeni Soner Akçay, Türkiye’de kurumsal tiyatrolar arasında kukla ünitesi olan tek şehir tiyatrosunun Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu olduğunu söyledi. “Kuklamızı ve her tasarımı kendimiz yapıyoruz” diyen Soner, “Göçmen oyunu Antalya Şehir Tiyatrosu kukla birimi ekibiyle birlikte hazırladığımız, kuklalarımızı kendimiz yaptığımız, her şeyi kendimiz yarattığımız bir oyun. Antalya Şehir Tiyatrosu’nda yetişkinler için hazırlanmış tek kukla oyunu. Geçmişte kukla oyunlarımız oldu ama yetişkinler için bir kukla oyunumuz olmadı. Bu nedenle Göçmen isimli oyun bir ilk olma özelliğini taşıyor.”
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

termalhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu